20AD027A3AYNANNN Allen-Bradley
Get Yours Repaired
Fast Turnaround!
2 Year AFI Warranty!
Secure Checkout!
Eco Friendly Option!
AFi Inventory Options
Click below to highlight option.
Fast Turnaround!
2 Year AFI Warranty!
Secure Checkout!
Eco Friendly Option!
Allen-Bradley 20AD027A3AYNANNN PowerFlex 70 Inverter
The 20AD027A3AYNANNN is a PowerFlex 70 AC Drive by Allen-Bradley /w/ 3ph 480VAC input and 15kW, 20HP, 27A output.
Terminals include: 3x AI, 6x AI, 1x AQ, 2x DQ.
IP20 rated Size D Enclosure; 179.8mm deep x 219.9mm wide x 350mm high /w/ 9.25kg weight.